Proč nemít sex na prvním rande

Tento článek je věnovaný všem ženám. V dnešní společnosti cítím velký tlak ze strany mužů i žen na to, mít sex snadno a rychle, klidně hned na prvním rande. Proč ne, však společnost hlásá „Hlavně si užívej!“ Máme přeci maximalizovat požitkářství a potěšení. Takové smýšlení je samozřejmě naprosto logické u mužů. Mužský princip se zaměřuje na dobývání nového území a rychlé a efektivní dosahování cílů. Jak by to ale mělo vypadat z pohledu ženského principu?

V rámci red pillu se nese velmi pragmatický názor, že dělání drahot ze strany žen je naprostý nesmysl a zbytečnost, protože už v minulosti přeci sex měly. Nejsou to žádné cudné panny, a proto není třeba zbytečně investovat čas a energii do zdlouhavých námluv. Ze strany žen jde zase o sexuální empowerment a svobodu. Chtějí převzít kontrolu nad vlastní sexualitou a užívat si podle toho, jak se jim chce. Někdy z toho cítím i touhu dominovat muže sexem, neboť sexualita je sféra vlivu žen, která jim dává nad muži moc. Oba tyto přístupy chápu, nicméně stejně mi sex na prvním rande není po chuti. Ještě že mám svobodu volby a nemusím se do ničeho tlačit. Nebo nemám?

Ženský princip randění

K tomu abych vysvětlita proč není dobré mít sex hned na prvním rande, použiju něco z teorie polarit. Ženská snaha sexuálně dominovat muže je v podstatě maskulinní přístup. Jestliže mužská energie je dobývací, ženská energie bude protikladná, tedy něžně klade odpor a dělá drahoty. Současně si však zachovává otevřenost, takže jde vidět, že flirtuje a muže škádlí. Jakoby říkala “Chyť si mě!” Tahle dynamika vytváří napětí, které nám přináší motýlky v břiše a postupně umocňuje vášeň. Je to takový tanec flirtu, který si já osobně velmi užívám. Ženský princip zajímá samotný proces a prožitek z něj, nejen pouze rychlé dosažení cíle, bez ohledu jak, což je typické pro mužský princip.

Tento flirt a tanec vášně nám umožňuje si námluvy více užít, a zároveň vytváří příbeh a romantický kontext námluv, který je pro ženy velmi důležitý. Pro ženskou sexualitu je kontext vztahu a randění velmi důležitý. Mužům stačí jít rovnou na věc a nepotřebují žádné sexy okolnosti. Muže totiž vzrušuje ženské tělo samo o sobě. Stačí jeden pohled a může jít na věc. Ženy to tak ale nemají. Ženy naopak potřebují vidět, že o ně muž usiluje, čehož se jim nedostává, když jdou do sexu rovnou na prvním rande.

Posouzení kvality muže

Dalším důvodem proč nemít sex na prvním rande je prostor pro posouzení kvalit muže ženou. Žena jako nejvyšší soudce kvality muže, potřebuje zhodnotit, jestli je muž dostatečně kvalitní. K tomu ho ale musí lépe poznat, což zabere čas. Je třeba si s ním trochu popovídat a vidět, jak se chová v různých situacích a prostředích. Například jak mluví s číšníkem nebo servírkou, jestli chodí na čas nebo má spoždění, jakou mívá obvykle náladu, o jakých věcech většinou mluví. To všechno je důležité. Hlavní ale je, jaký z něj máš pocit? Naše intuice mluví tiše a nekdy reaguje se zpožděním.

Trapas na druhý den

Pokud oddálíš sex, vyhneš se trapnému nedorozumění, které přichází po rychlém sexu na prvním rande. Byť jste se k tobě dostali velmi blízko na fyzické úrovni, je to pro tebe stále cizí člověk, kterého znáš pár hodin. Intimita má mimo fyzickou úroveň i tu emoční a ta chybí. Nestihla se mezi vámi vybudovat žádná vazba, žádný vztah. Na mentální úrovni jste prostě naprostí cizinci. Jak se teď zachovat? Mám se chovat jakože se nic nestalo nebo jakože spolu už chodíme?

Pro to, abych si sex užila potřebuji mít určitou míru důvěry v muže, což je nemožné vybudovat v tak krátkém časovém úseku. Jestliže nemám důvěru, neuvolním se a sex si nakonec stejně neužiju. Proč ho tedy mít? V tomto směru bychom měly být schopné ovládat své sexuální vzrušení. Když se mi chce na záchod, taky to nevypustím uprostřed ulice, tak přeci můžu se sexem počkat ještě pár dní. Nebo ne?

Zvyš svůj standard

Strategií muže by tedy vždy mělo být usilování o sex co nejdříve. Mužské soustředění na cíl a projevování intenzivní touhy po ženě je nesmírně sexy v porovnání s nejistým mužem, který se ptá, jestli se mě může dotknout nebo políbit. Z muže musí jít vidět sebejistota a rozhodnost. Na druhou stranu ženy by se měly snažit nepodlehnout hned na začátku a trochu sex oddalovat. Zůstaň ukotvená ve své ženskosti a nepodlehni hned prvnímu projevu náklonnosti. Možná budeš muset bojovat s pocity osamělosti a zoufalosti, ale vydrž. Hezky si to období, kdy se muž snaží užij. Dej si na čas a muže zhodnoť svojí intuicí a rozumem. Je to vlastně i test pro tebe, jak nízko je tvoje laťka a jak velká je tvoje zoufalost.

Jak málo stačí, abys muži podlehla? Pokud to vzdá hned po prvním nebo druhém rande, jedná se o důležitý údaj. Asi o tebe zas tolik nestojí. Navíc takový muž nemá trpělivost a výdrž, což je projevem slabosti a ty chceš přeci hlavně kvalitní a spolehlivé muže. Pro muže jsme zdrojem motivace. Nic je nemotivuje více než touha po sexu se ženou. Pokud chceš, aby o tebe muži více usilovali, ukotvi se ve své ženské energii a neslevuj ze svých standardů.

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek