Friends with Benefits podcast

Se svým kamarádem Jendou, který je zapáleným nadšencem do psychologie a publikuje na blogu Mindtuber, často vedeme intelektuální diskuse o vztazích, osobním růstu, o mužsko-ženském světě a společenském dění na sociálních sítích. Baví nás to, a chceme se podělit o naše poznatky i s ostatními, a proto jsme vytvořili podcast Friends with Benefits. 

Název Friends with Benefits naráží na přesvědčení, že muži a ženy nemohou být přátelé, které prosazují Red pill vyznavači. My toto přesvědčení boříme, protože přáteli jsme. Našim benefitem však není sex, ale vzájmená podpora v sebezdokonalování a intelektuálně stimulující diskuse. Oba máme s Red pillem zkušenosti, které si budete moci poslechnout v budoucích dílech podcastu. 

Friends with benefits je fenomén dnešní doby. Je to vztah nevztah, který slibuje minimální investici a závazek a maximální potěšení. Je to vztah, který je rychlý, nenáročný a „lahodný“. Prostě taková instantní polévka, která se nám hodí v dnešním uspěchaném světě. Chceme všechno hned a bez námahy. Tohle myšlenkové nastavení se dnes promítá uplně do všeho, ale příslib neutichajícího štěstí pořád nikde. V čem je problém? Já a Jenda tomu chceme přijít na kloub a proto jsme si tenhle název vybrali.

Je nezávazný sex benefit?

FwB vnímám jako termín, pod kterým si většina lidí představí vztahový úlet a bujarý nezávazný sex. Je tak zažitý, že už vlastně ani nepřemýšlíme nad tím, jaký benefit ze vztahů (kromě sexu) vlastně potřebujeme, abychom se cítili dobře. Současná rychlá doba, plná instantních řešení a instantních vztahů však způsobuje emoční podvyživenost. Jak jinak si vysvětlíte fakt, že v dnešní přesexualizované společnosti svědčíme epidemii osamělosti a depresí? O vztahových trendech dneška si můžete přečíst tady.

Jak se nezamilovat?

Na internetu vídám protichůdná témata typu “Jak mít sex a nezamilovat se” a “Jak změnit fuckboye v partnera”, která jsou manifestací našich vnitřních myšlenkových a emočních pochodů. Toužíme po “skutečném” vztahu, ale tak trochu se bojíme, takže si necháváme otevřená vrátka. O intimitě ve vztazích píšu tady. Problémy FwB i důvody, proč se k nim uchylujeme a proč jsou pro nás tak atraktivní vysvětluji ve čtvrtém díle podcastu FwB. 

Je možné, že jsme příliš “entitled”. Věříme totiž, že můžeme obohatit společnost a přispět do veřejné diskuse o současných společenských tématech. Ani jeden z nás sice nejsme vystudovaný psychlog, ale i tak to zkusíme. 


Wish us luck!
xoxo

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek